JAWI logo   

Skuteczne metody nauczania

loader

close

Ta strona niedługo przestanie istnieć. Nowa strona jest dostępna pod adresem https://www.jawiedu.pl/

Obudowa dydaktyczna

Podstawa programowa kształcenia ogólnego z komentarzem. Szkoła podstawowa. Technika

Zaloguj, aby mieć dostęp do plików

Program nauczania "Działaj z Jawi" dla klas IV - VI szkoły podstawowej

Zaloguj, aby mieć dostęp do plików

Roczne plany nauczania techniki w szkole podstawowej

Zaloguj, aby mieć dostęp do plików

Konspekty

Konspekty

 

Materiały metodyczne dotyczące wybranych jednostek lekcyjnych z zakresu pracy nad wybranymi projektami. Konspekty zawierają prepozycję precyzyjnego rozplanowania konkretnych lekcji techniki oraz osiągania celów zgodnych z planami pracy.

 

Zaloguj, aby mieć dostęp do plików

Karty technologiczne

Karty technologiczne obrazują „krok po kroku” trasowanie oraz pozostałe czynności technologiczne dotyczące wykonania i montażu poszczególnych podprojektów (części składowych projektu) . Karty pracy „krok po kroku” można kopiować i wykorzystywać jako wsparcie dla uczniów w czasie pracy nad projektami.

Zaloguj, aby mieć dostęp do plików

Filmy

Filmy technologiczne.

 

Sterują całym procesem pracy nad projektem. Obrazują, w jakości HD wszystkie czynności począwszy od trasowania, poprzez pracę poszczególnym narzędziami i urządzeniami, a kończąc na montażu poszczególnych elementów projektu w gotową konstrukcję. Wykorzystywać je można na każdych lekcjach związanych z praca nad projektem.

 

Filmy zostały tak przygotowane, że nauczyciel ma możliwość wyboru pokazu czynności technologicznej wykonywanej przez uczniów na danej lekcji. Wyboru dokonuje się na podstawie głównego menu, do którego dostęp jest z poziomu każdej sekwencji filmowej. Kolejnym ułatwieniem jest możliwość zatrzymania projekcji w dowolnym momencie oraz cofnięcia w wybrane miejsce. Uczeń po załogowaniu się na naszej stronie internetowej ma możliwość obejrzenia filmu w domu. Pozwoli mu to przygotować się do kolejnych lekcji zajęć technicznych.

 

 

 

ZOBACZ FILMY