JAWI logo   

Skuteczne metody nauczania

loader

close

Projekt edukacyjny "PRZYŁBICA "Projekt edukacyjny „Przyłbica” przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych (kl. I-VIII). Jego głównym założeniem jest samodzielne wykonanie przez uczniów przyłbicy wielokrotnego użytku, chroniącej przed COVID-19. Osłona na twarz doskonale zapobiega przedostawaniu się kropelek do nosa, ust i oczu, czyli miejsc, do których wirus dostaje się, wywołując infekcję.

Proponowany projekt kształtuje poczucie odpowiedzialności za własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych. Ponadto, aktywizuje uczniów, rozwija umiejętności manualne dzieci i młodzieży oraz rozbudza wyobraźnię przestrzenną. Projekt może być realizowany podczas 1-2 jednostek lekcyjnych w ramach zajęć z techniki lub godzin wychowawczych.

Zestaw edukacyjny „Przyłbica” zawiera materiały oraz instrukcję.

Przyłbica występuje w dwóch rozmiarach: ROZMIAR 1: 160 mm x 650 mm (dla uczniów klas młodszych); ROZMIAR 2: 180 mm x 700 mm (dla uczniów klas starszych).

Przyłbica jest lekka i wygodna w noszeniu. Zapinana jest na wygodny, szeroki rzep, co sprawia, że idealnie dopasowuje się do każdego kształtu głowy. Dobrze i stabilnie trzyma się na głowie. Dzięki grubej gąbce (15mm), przyłbica jest komfortowa w użytkowaniu. Można ją dezynfekować wszelkimi środkami na bazie alkoholu. Na przyłbicy jest możliwość umieszczenia identyfikatora ucznia (np. klasa i numer z dziennika).

Cena jednostkowa projektu "Przyłbica" wynosi 8 zł.

Materiały do realizacji projektu edukacyjnego "PRZYŁBICA "

leftright

1. Tworzywo sztuczne PET 

2. Gąbka

3. Taśma dwustronna

4. Rzep samoprzylepny

5. Etykieta samoprzylepna

Materiały do realizacji projektu "Przyłbica" spakowane są w woreczku strunowym.

Narzędzia i urządzenia do relizacji projektu edukacyjnego "PRZYŁBICA "

Do realizacji projektu "Przyłbica" potrzebne są następujące przybory:

1. Pisak

2. Nożyczki

3. Linijka

leftright

Instrukcja pokazuje krok po kroku jak wykonać przyłbicę.
Składa się z dziewięciu kart. Pierwsza to strona tytułowa, cztery następne dotyczą szablonu do przyłbicy, a kolejne trasowania i czynności technologicznych.

Karty pracy umieszczone są w woreczku strunowym, razem z materiałami.

PROJEKT W TRAKCIE OPRACOWANIA